Ile kosztuje wymiana opon w erze dwucyfrowej inflacji?

Ile kosztuje wymiana opon w erze dwucyfrowej inflacji?

Ile kosztuje wymiana opon?

Błyskawicznie rosnąca inflacja sprawia, że wiele osób zaczyna zastanawiać się nad tym, ile kosztuje wymiana opon w 2022 roku? Otóż, trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wiele w tym przypadku zależy nie tylko od rozmiaru ogumienia, ale również rodzaju felg, na których znajdują się opony. Warto bowiem mieć świadomość, że wymiana opon na felgach aluminiowych będzie droższa niż w przypadku felg stalowych o tym samym rozmiarze. Konkretne ceny uzależnione są również od lokalizacji, ponieważ koszt tego typu usługi różni się w zależności od konkretnego województwa. Co więcej, drożej jest również w dużych miastach, a średnie ceny można sprawdzić w artykule dostępnym pod linkiem: https://kb.pl/porady/cennik-wulkanizacji-zobacz-ceny-uslug-wulkanizacyjnych-w-twojej-okolicy/.

Od czego uzależnione są koszty związane z wymianą opon?

Warto mieć świadomość, że cena wymiany opon uzależniona jest nie tylko od lokalizacji, czy rodzaju posiadanych felg. Należy bowiem pamiętać, że koszty w tym przypadku zależą także od rozmiaru felg. W efekcie im większe felgi, tym droższa będzie wymiana znajdujących się na nich opon. Co jeszcze wpływa na koszt tego typu usług? Przede wszystkim ich zakres, ponieważ usługa w tym przypadku może obejmować nie tylko wymianę opon, ale także wyważanie kół, czy prostowanie felg. Są to bardzo ważne czynności, których pominięcie może skutkować problemami z ogumieniem oraz stwarzać ryzyko na drodze. W jaki sposób zminimalizować koszty wymiany opon? Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że niektórzy wulkanizatorzy oferują niższe ceny w przypadku, gdy odpowiadają jedynie za wymianę opony bez konieczności montażu oraz demontażu koła. W związku z tym dysponując miejscem oraz czasem można samodzielnie zdemontować koła oraz zawieźć je do wulkanizatora.

Dlaczego nie warto zwlekać z wymianą opon?

Jesienna wymiana opon na zimowe to bardzo ważna czynność, która determinuje bezpieczeństwo na drodze. Wielu kierowców zwleka jednak z jej przeprowadzeniem do ostatniej chwili, czyli opadów śniegu. Dlaczego nie warto tego robić? Przede wszystkim dlatego, że już jesienią zmieniają się warunki na drodze, a poranne, czy wieczorne przymrozki negatywnie wpływają na przyczepność. Zdecydowanie obniżają ją również opady deszczu, których jesienią z reguły nie brakuje. W związku z tym warto wymienić opony na zimowe, ponieważ tego typu mieszanka jest przystosowana do funkcjonowania w trudnych warunkach atmosferycznych.

Podsumowując należy stwierdzić, że ze względu na rosnącą inflację należy spodziewać się także wzrostu kosztu wymiany opon w nadchodzącym sezonie. Nie warto jednak rezygnować z tej czynności, czy odkładać jej w czasie, ponieważ przekłada się to na bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu.

 

Przejdź do góry