Posiadanie własnego samochodu to wygodne rozwiązanie, które zapewnia swobodę i niezależność. Większość osób nie wyobraża sobie nie mieć dostępu do auta. Z drugiej jednak strony kupno w pełni sprawnego samochodu to spory wydatek. Do tego należy doliczyć koszty eksploatacji, obowiązkowych przeglądów, jak również ubezpieczenia OC i AC. Czy da się korzystać z samochodu bez ponoszenia tych kosztów? Okazuje się, że tak. Rozwiązaniem jest wypożyczenie samochodu.
Wypożyczalnie samochodów – jak działa wypożyczalnia samochodów?
Jak sama nazwa wskazuje – wypożyczalnia samochodów oferuje wynajem samochodu. Oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów nie jest obwarowane żadnymi szczególnymi wymogami. Jednakże każdy klient musi mieć ukończony 21 rok życia, posiadać ważne prawo jazdy i dowód osobisty. Podczas podpisywania umowy wynajmu krótkoterminowego niezbędna jest zaś karta kredytowa celem zablokowania środków na czas obowiązywania umowy (pre-autoryzacja).
Możliwy jest długoterminowy wynajem samochodów, ale bardzo często klienci decydują się na krótkoterminowy wynajem samochodów. O każdej z tych opcji opowiemy w kolejnych akapitach.
Pojazdy są w idealnym stanie technicznym, a zatem są w pełni bezpieczne. Ponadto posiadają pełne ubezpieczenie, jak również objęte są gwarancją fabryczną i assistance. W cenie wynajmu ubezpieczenie oraz wszelkie inne usługi. W tym również zapewnienie pomocy drogowej i auta zastępczego w razie kolizji na drodze czy też w przypadku awarii.
Samochody dostępne w ofercie to między innymi takie marki, jak: Citroen, Ford, Hyundai, Mazda i inne. Klienci mogą wypożyczać samochody osobowy, jak też dostawcze i vany. Wypożyczalnia aut ma w swojej flocie także nieco bardziej luksusowe pojazdy dla najbardziej wymagających klientów.
Ponadto istnieje możliwość zamówienia usługi wynajęcia auta wraz z kierowcą. W razie potrzeby w samochodzie może się natomiast znaleźć odpowiedni fotelik samochodowy dla dziecka.
Wynajem krótkoterminowy
Jedną z dostępnych opcji jest wynajem krótkoterminowy. Nietrudno się domyślić, że usługa ta polega na wynajęciu auta na krótki okres, czyli określone godziny lub dni. Wystarczy wówczas wybrać auto wśród dostępnych pojazdów, podpisać umowę i już można ruszać w drogę.
Wynajem długoterminowy
Niegdyś było to rozwiązanie dostępne wyłącznie dla klientów biznesowych. Obecnie coraz więcej wypożyczalni aut oferuje taką usługę również klientom prywatnym. Nie da się ukryć, że jest to świetna alternatywa dla kupowania własnego samochodu. Decydując się na ten rodzaj wynajmu (na minimum 12 miesięcy), nie musimy ponosić dużych kosztów, jakie niesie za sobą kupno czterech kółek. Nie musimy się też zapożyczać ani uszczuplać swoich oszczędności. Tani wynajem aut na dłuższy czas umożliwi swobodny dostęp do pojazdu.
Wynajem średnioterminowy
Kolejna opcja to wynajem średnioterminowy. Jest to wynajem na kilka lub kilkanaście tygodni – w zależności od zapotrzebowania klienta.
Kiedy warto zdecydować się na wypożyczenie samochodu?
Wynajem samochodów osobowych to nie tylko dostęp do auta, ale także do usług zapewniających komfort eksploatacji pojazdu. Tania wypożyczalnia samochodów to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż kupno auta na własność, a co za tym idzie – liczne zobowiązania i dodatkowe koszty. A zatem: w jakich sytuacjach taka opcja sprawdzi się najlepiej?
Auto zastępcze – wynajęcie samochodu to najlepsza opcja, kiedy nasze auto ulegnie awarii lub uszkodzi się wskutek kolizji drogowej. Wynajęcie samochodu umożliwia wówczas ubezpieczyciel.
Wynajęcie vana podczas odwiedzin rodziny – większość z nas posiada niewielkie auta, które spokojnie wystarczają do codziennego funkcjonowania. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy trzeba przetransportować większą liczbę osób. Na wynajęcie vana lub po prostu większego i pojemniejszego auta możesz się zdecydować, gdy w odwiedziny wpadną przyjaciele czy członkowie rodziny. Takie rozwiązanie przyda się też podczas rodzinnych imprez. Auto można wynająć na czas wesela, pierwszej komunii świętej czy też przyjęcia urodzinowego.
Wynajem auta na czas wakacji – jeśli podróżujesz do innego miasta pociągiem czy innym środkiem transportu publicznego, to na miejscu wcale nie musisz być skazany na jazdę tramwajami. Zgłoś się do wypożyczalni samochodów i zamów auto na czas wakacyjnego wypadu. Takie rozwiązanie pozwoli ci zwiedzić rzadziej uczęszczane przez turystów miejsca, do których nie jeżdżą autobusy.
Długoterminowy wynajem auta zamiast kupna własnego – jest to ciekawe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą mieć komfort, jaki daje dostęp do auta, a jednak nie chcą ściągać na siebie zobowiązań i wydawać oszczędności na kupno samochodu. W takiej sytuacji wszelkie koszty (ubezpieczenie OC i AC, obowiązkowe przeglądy techniczne itp.) leżą po stronie wypożyczalni. Ponadto dzięki temu można wymieniać auto, kiedy zajdzie taka potrzeba – na przykład co kilka lat. Mamy wówczas pewność, że jest to samochód dobrej klasy, w świetnym stanie technicznym.